Artworks at Auctions

Sort By
etching on paper
42 * 38 cm
2/5
Estimation
£1,200
1,523 USD
£1,500
1,903 USD
Sale Date
Bonhams - 5 June 2024

Giclee on Canvas
30 * 40 cm
Estimation
$1,800
$2,100
Realized Price
$1,437
26.308%
Sale Date

lithography
27 * 37 cm
49/50
Estimation
€1,800
1,921 USD
€2,200
2,348 USD
Sale Date
Millon - 25 April 2024

lithography
27 * 37 cm
Estimation
€1,800
1,921 USD
€2,200
2,348 USD
Realized Price
€1,600
1,708 USD
20%
Sale Date
Millon - 25 April 2024

Linocut
34 * 29 cm
Estimation
£1,000
1,255 USD
£2,000
2,511 USD
Realized Price
£3,302
4,145 USD
120.133%
Sale Date
Sotheby's - 25 April 2024

Giclee on Canvas
30 * 40 cm
Estimation
$1,800
$2,100
Realized Price
$1,437
26.308%
Sale Date
Seized Assets Auctioneers - 16 April 2024

Silkscreen
30 * 42 cm
12/21
Estimation
$1,100
$2,400
Sale Date
Veno Art - 11 June 2023

Silkscreen
40 * 42 cm
12/21
Estimation
$1,100
$2,600
Realized Price
$800
56.757%
Sale Date
Veno Art - 11 June 2023

Silkscreen
27 * 38 cm
14/50
Estimation
$1,100
$2,400
Realized Price
$800
54.286%
Sale Date
Veno Art - 11 June 2023

Silkscreen
40 * 33 cm
12/21
Estimation
$1,000
$2,600
Realized Price
$800
55.556%
Sale Date
Veno Art - 11 June 2023