Discovery

 • چه تعدادی از نتایج حراج‌ها را می‌توانید مشاهده کنید؟

  دسترسی به نتایج حراج‌ها با توجه به حساب کاربری شما در سایت مشخص می‌‌‌‌‌‌‌شود. با خرید حساب کاربری حرفه‌ای آرت چارت می‌توانید به نتایج بیش از 800 حراج دسترسی داشته باشید. به‌عنوان مثال در حساب کاربری معمولی شما می‌توانید نتایج حراج‌های 10 ‌سال اخیر را در اختیار داشته باشید و با عضویت رایگان در حساب کاربری مقدماتی آرت چارت می‌توانید اطلاعات حراج‌های دو سال اخیر را مشاهده نمایید.

 • آرت چارت حراج‌های آینده را نیز اطلاع‌رسانی می‌کند؟

  بله. با عضویت در آرت چارت می‌توانید از جزئیات برگزاری حراج و اطلاعات آثار حراج‌های آینده نیز باخبر شوید. همچنین با دنبال‌کردن خانه‌حراج‌ها و هنرمندان مورد علاقۀ خود در آرت‌چارت می‌توانید از طریق ایمیل از حراج‌های جدید اطلاع پیدا کنید.

 • آرت چارت اطلاعات کدام هنرمندان را پوشش می‌دهد؟

  آرت چارت اطلاعات حراج‌ها و نمایشگاه‌های گذشته هنرمندان ایرانی در داخل و خارج از کشور را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. آرت چارت اطلاعات هنرمندانی که آثارشان در حراج و گالری‌هایی که در سایت دارای صفحه هستند را جمع‌آوری و نمایش می‌دهد.

 • چگونه هنرمندان و آثار مورد نظر خود را دنبال کنم؟

  از طریق صفحۀ هر هنرمند و آثار مربوط به هنرمند می‌توانید هنرمند مورد علاقۀ خود را دنبال کنید و از اخبار مربوط به هنرمند مطلع شوید. همچنین با ذخیره‌کردن هر اثر در صفحه آرت‌چارتِ من می‌توانید تمامی موارد مورد علاقۀ خود را در یکجا جمع‌آوری، مشاهده و ویرایش کنید.

 • آرت چارت چگونه در تحلیل بازار هنر به من کمک می‌کند؟

  آرت چارت ابزاری جهت کمک در تصمیم‌گیری برای فعالین و علاقه‌مندان به بازار هنر است. پایگاه داده آرت چارت به آسانی قابلیت جستجو در حراج‌های گذشته و آیندۀ هنرمندان را دارد. همچنین می‌توانید نمودارهای مربوط به عملکرد هر هنرمند را با توجه به رشتۀ هنری، ملیت هنرمندان و مکان فروش اثر بررسی نمایید. علاوه‌بر موارد ذکر شده در بخش آنالیز آرت چارت می‌توانید دیتاهای مورد نظر خود را در نمودارهای شخصی‌سازی‌شده با معیارهای مد نظر خود مشاهده نمایید که در حساب‌های کاربری معمولی و حرفه‌ای کاربران قابل دسترس است.

 • داده‌های آرت چارت چقدر قابل اطمینان هستند؟

  آرت چارت داده‌های خود را عموما به صورت مستقیم از سایت‌های برگزارکننده حراج‌ها و به صورت نرم‌افزاری جمع‌آوری می‌کند و پس از جمع‌آوری آن‌ها تمامی داده‌ها توسط انسان چک می‌شود تا میزان خطا به کمترین حد خود برسد.

 • تفاوت واحد پولی حراج‌های مختلف چگونه لحاظ می‌شود؟

  مبنای اصلی آرت‌چارت جهت یکپارچه‌سازی داده‌ها، دلار آمریکا است و تمامی داده‌ها و مقایسه‌های صورت‌گرفته با توجه به قیمت دلاری آثار در زمان فروش اثر خواهد بود.

 • نوسان نرخ تبدیل ریال ایران به دلار چگونه در آرت چارت محاسبه می‌شود؟

  تمامی قیمت‌های ریالی سایت با نرخ روز قیمت دلار در زمان چکش‌خوردن اثر تبدیل می‌شود؛ از این‌رو ممکن است اثری که در سال 97 به قیمت 200 میلیون ریال چکش خورده باشد، گران‌تر از اثری باشد که در سال 99 به قیمت 300 میلیون ریال به فروش رسیده باشد.

 • اشکالات و سوالات خود را چگونه باید از آرت چارت پرسید؟

  آرت‌چارت تمام تلاش خود را انجام داده است که اطلاعات ثبت شده در سایت دقیق و به‌روز باشد. در صورتی‌که سوالی در مورد اطلاعات دارید و یا موارد اشتباهی در سایت مشاهده کردید می‌توانید از طریق ایمیل ... با ما در تماس باشید.

Art Advisory

 • آیا قیمت‌گذاری آرت چارت برای شرکت‌های بیمه قابل قبول است؟

  قیمت‌گذاری آرت چارت مبنی بر ارزش بازاری فعلی اثر هنری خواهد بود. عموما شرکت‌های بیمه نیازمند گزارش کامل‌تری از آثار هستند و بررسی دقیق‌تری بر روی اصالت آثار را لحاظ می‌کنند.

 • آرت چارت اصالت اثر را نیز تایید می‌کند؟

  خیر، از آنجاکه فرایند قیمت‌گذاری کاملا به‌صورت آنلاین است امکان تایید یا رد اصالت اثر هنری از این طریق امکان‌پذیر نیست. در صورتی‌که نیاز به بررسی اصالت اثر هنری دارید می‌توانید از طریق ... با ما در تماس باشید.

 • تصاویر آثار در فرایند مشاوره هنری آپلود نمی‌شوند.

  در صورت وجود مشکل در آپلود تصاویر مراحل مشاورۀ هنری را بدون آپلودکردن تصویرِ اثر به اتمام برسانید، سپس تصاویر مربوطه را به ایمیل ... ارسال نمایید.

 • در حال حاضر امکان تکمیل فرم مشاورۀ هنری را ندارم، آیا می‌توانم اطلاعات آثار را از طریق ایمیل ارسال نمایم؟

  بله، می‌توانید اطلاعات آثار را از طریق ... برای ما ارسال کنید تا فرم مشاورۀ هنری توسط ما تکمیل شود و شما از طریق مشاوره‌هایِ هنریِ من پرداخت را انجام دهید.

 • در حال حاضر امکان تکمیل فرم مشاورۀ هنری را ندارم، آیا می‌توانم اطلاعات آثار را از طریق ایمیل ارسال نمایم؟

  بله، می‌توانید اطلاعات آثار را از طریق ... برای ما ارسال کنید تا فرم مشاورۀ هنری توسط ما تکمیل شود و شما از طریق مشاوره‌هایِ هنریِ من پرداخت را انجام دهید.

 • آرت چارت در زمینۀ خرید و فروش آثار نیز فعالیت می‌کند؟

  در حال حاضر آرت‌چارت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و یا فروش آثار در سایت ندارد. در صورت تمایل به فروش آثار می‌توانید به سایت arthibition.net مراجعه نمایید.