24 Results
Sort By
Lot No.
#37
(Sold)
Bronze
11.5
* 36.5
cm
۵/۸
Estimation
£20,000
25,378 USD
£30,000
38,067 USD
Realized Price
£28,160
35,732 USD
12.64%
Sale Date
Bonhams
5 June 2024
Lot No.
#13
(Sold)
Bronze
32
* 40
cm
6/8
Estimation
£40,000
50,756 USD
£60,000
76,134 USD
Realized Price
£63,900
81,083 USD
27.8%
Sale Date
Bonhams
5 June 2024
Lot No.
#36
(Sold)
Bronze and Patineh
15.6
* 13.6
* 15.9
cm
1/6
Lot No.
#37
(Sold)
Tempera on canvas
70.8
* 80.5
cm
Lot No.
#55
(Sold)
Bronze
45.7
* 11.5
* 15
cm
Lot No.
#16
(Unsold)
watercolour, ink, gouache on papyrus
76
* 76
cm
Estimation
€7,300
7,791 USD
€11,000
11,740 USD
Sale Date
Millon
25 April 2024
Lot No.
#96
(Sold)
پیگمنت روی پاپیروس
44
* 53
cm
Estimation
€1,500
1,634 USD
€2,000
2,178 USD
Realized Price
€12,000
13,069 USD
585.714%
Sale Date
Millon & Associés
6 July 2023
Lot No.
#39
(Sold)
bronze with brown patina
65
* 23
* 30
cm
Estimation
£50,000
62,181 USD
£80,000
99,490 USD
Realized Price
£63,900
79,468 USD
1.692%
Sale Date
Bonhams
24 May 2023
Lot No.
#40
(Sold)
Bronze
116
* 79
cm
1/8
Estimation
£70,000
87,054 USD
£100,000
124,363 USD
Realized Price
£152,800
190,026 USD
79.765%
Sale Date
Bonhams
24 May 2023
Lot No.
#25
(Sold)
Bronze
35
* 60
cm
7/8
Estimation
€18,000
19,355 USD
€25,000
26,882 USD
Realized Price
€30,000
32,258 USD
39.535%
Sell at
Sale Date
Millon & Associés
24 May 2023